У Чернівцях провели скорботну молодіжну акцію «Пам’ятаймо! Запали свічку»


До Дня пам'яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 рр. на Буковині відбулося ряд поминальних заходів організованих обласним Громадським комітетом Чернівецької області, серед яких — молодіжна акція «Пам'ятаймо! Запали свічку!». Дуже своєрідний формат — на перехресті головних вулиць міста Чернівці декілька студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ та представників молодіжних громадських організацій (загалом 32 молодих активісти) стояли з інформаційним плакатом із скорботних текстом та імпровізованим хрестом із свічок. При цьому молоді люди закликали перехожих зупинитися та вшанувати пам'ять жертв Голодомору-геноциду (хто як — хто запалював свічку, у кого із собою була лампадка, хто читав молитву, хто просто мовчки стояв). Відвідавши майже усі місця розташування молоді я переконався, що акція викликала точно великий інтерес, багато людей підходило, цікавилося, і навіть нечисленні дискусії (саме дискусії), завершувалися єдиною позицією про необхідність у подальшому пам'ятати про цю страшну трагедію.

Акція тривала з 15 30 до 16 30 (рівно о 16 молоді буковинці приєдналися до хвилини мовчання) за підтримки правоохоронних органів (на перехресті Червоноармійської та Кафедральної їхня допомога, усна правда, таки знадобилася).

Студентська молодь стояла на перехрестях таких вулиць:

1) Головна-Кафедральна;
2) Червоноармійська – Кафедральна;

3) Головна- пр.Незалежності;
4) Червоноармійська – пр.Незалежності;
5) Червоноармійська – Комарова;
6) Головна — Комарова;
7) Головна – Південно-Кільцева;
8) Головна – пл.Центральна;
9) пам’ятник Т.Шевченку;
10) Головна – Садова;
11) Червоноармійська – Садова.
Окрема увага була прикута до пам'ятника Кобзареві на Центральній площі, де було викладено величезний хрест із свічок до відправлено невеличку панахиду за померлими від Голодомору. 

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте