Чому без паркоматів і далі працюють платні стоянки?

Ряд ЗМІ абсолютно правильно порушили тему паркування  в Україні із набуттям чинності пункту 14 Постанови Кабміну №1342 від 3 грудня 2009 р. «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів». Нагадаю, тут йдеться про те, що платні парковки в містах України обов’язково мають бути обладнані паркоматами. При чому «з  розрахунку  не менш  як  один  автомат  на  10  місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару». Таким чином, тільки паркомати можуть отримувати плату за парковку, а у разі їх відсутності, така паркова, згідно цієї Постанови, може вважатися безкоштовною. Тут, мабуть, усе зрозуміло тим, хто щодня їдить містом та має невідкладні справи у центрі Чернівців.
Спілкуючись цими днями з працівниками паркінгів, я зрозумів, що така новела Постанови Кабміну їх зовсім не радує: не будуть, мовляв, громадяни платити автомату, бо не маємо ще належної культури споживача. На моє питання, чому не має будь-якого електронного пристрою, який би видавав чеки за оплату послуги (паркування), у відповідь почув, що такий пристрій… зламався.
Я телефонував також до представників МКП «Міськшеп», де мені повідомили, що чекають на оголошення тендеру міської ради щодо права оренди паркових  майданчиків. Також зауважили, що один такий пристрій коштуватиме коло 40 тисяч гривень і що такі автомати (15 штук) на разі стоять тільки у Києві — столиці України, що було врегульовано внаслідок виключно через особливий статус міста — героя.
Але чи є у цій ситуації вина водія? Чому власники транспортних засобів і далі повинні бути заручниками недосконалого законодавства (один аргумент типу що це приймав попередній уряд, а виконувати чомусь (???) має теперішній.Інший, що треба прийняти новий Закон, а не підзаконні акти) а з іншого боку, чи повинні водії сплачувати гроші за паркування без належного за сплатою фінансового контролю, тобто плати «у тінь»?А головне, чому у принципі повинен платити автолюбитель, якщо є імперативна норма підзаконного акту, яка прописує, як, за яких умов це робити? При усій повазі до Міськшепу, яке щомісячно дає до міського бюджету 27 тис. грн., (більше 320 тис. грн. відповідно у рік) незалежно від отриманих коштів, така ситуація малоцікава споживачу послуг — клієнту. Його цікавить ясність оплати, сервіс (розмітка та охорона транспортного засобу) та оперативність при виїзді із паркомісця.
Я просто впевнений, знайдеться багато чернівецьких водіїв, які готові чесно заплатити за стоянку у належному місці із нормальними безпечними умовами зберігання їхнього автомобілю. А з іншого боку, якщо врахувати європейський досвід, то штрафи за порушення правил оплати (фактично відмови від оплати) повинні буде дуже високими (хоча сфері дії стягнення, на жаль, може бути врегульована тільки тим же… Законом). У той же час, чітка позиція міської влади з цього питання була б доречною та актуальною.
І як депутат — житель міста Чернівці, я направлю декілька депутатських звернень щодо роз'яснення та можливого вирішення цієї «непростої», але болючої для автолюбителів краю ситуації.

2 коментарі

Анатолій Кримський
Чому, чому.
Тому що раніше були праткоми, а зараз паркомати.
Ігор Наконечний
за шо взагалі їм платити за паркування? принципово платив «без білета» 1-2 грн, і так буду продовжувати робити далі. все-одно ті гроші ні на що корисне не йдуть.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте